reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Lise kayıtları ne zaman başlayacak? (2023 MEB lise kayıt dönemi ve yerleştirme takvimi)

Yayınlanma Tarihi : Google News
Lise kayıtları ne zaman başlayacak? (2023 MEB lise kayıt dönemi ve yerleştirme takvimi)
reklam

2023 lise kayıt tarihleri, 1. nakil tercih döneminin başlamasıyla birlikte merak ediliyor. Bugün sona erecek olan 1. nakil tercihlerinin ardından nakil sonuçları 31 Temmuz’da açıklanacak. Peki, lise kayıtları ne zaman başlayacak?

2023 LİSE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

24-28 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 31 Temmuz’da açıklanacak. Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 31 Temmuz-4 Ağustos’ta yapılabilecek. Sonuçlar 7 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 7 Ağustos 2023’de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları 8-16 Ağustos 2023 tarihlerinde alınacak ve 18 Ağustos 2023’de yerleştirme süreci tamamlanacak.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi, lise kayıtlarının yerleştirme sonuçlarına göre sistem tarafından otomatik yapılması bekleniyor.

Ortaöğretime Geçiş, Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’na göre; Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları “açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç” sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

LİSE TERCİH VE YERLEŞTİRME TARİHLERİ

reklam

YORUM YAP